Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” Puławy powstał w 2001 roku. Jest to klub zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej i siatkówki plażowej. Naszymi adeptami są dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szkolenie specjalistyczne rozpoczynamy zazwyczaj od klasy IV. Nasz UKS dba o harmonijny i wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży poprzez zapewnienie alternatywnej i zdrowej formy spędzenia wolnego czasu. Zajęcia odbywają się prawie codziennie w różnych grupach wiekowych. Obecnie prowadzimy 3 programy szkoleniowe: Aktywne Dzieciaki, VolleyKIDS oraz Treningi siatkarskie. Najstarsza grupa wiekowa co roku bierze udział w licznych zawodach i turniejach siatkarskich. W okresie letnim bierzemy również udział w rozgrywkach siatkówki plażowej oraz zawodach lekko atletycznych.
Zajęcia odbywają się 2 raz w tygodniu i trwają 1-1,5 godziny
Składka członkowska wynosi 30pln/miesięcznie – płatne za semestr z góry 150zł (wrzesień-styczeń, luty-czerwiec)
Zajęcia odbywają się wyłącznie w dni nauki szkolnej. W okresie wakacyjnym, w czasie ferii, przerw świątecznych itp. zajęcia mogą odbywać się okazjonalnie, w miarę dostępności sal i czasu.
Zajęcia odbywają się w ZSO nr 1 im. KEN w Puławach – SP 9 (wejście od boiska):
KLASY IV (nowa grupa) – WTOREK godz. 17.00 i PIĄTEK godz. 18.00
KLASY V (średniozaawansowane) – PONIEDZIAŁEK godz. 17.30 i PIĄTEK godz. 15.30
KLASY VI-VII (średniozaawansowane) – WTOREK godz. 16.30 i PIĄTEK godz. 17.00
KLASY VI-VII (zaawansowane) – WTOREK godz. 17.30 i CZWARTEK godz. 17.30
KLASY VII-VIII (zaawansowane) – WTOREK godz. 18.30 i CZWARTEK godz. 18.30
LICEUM – WTOREK godz. 18.30 i PIĄTEK 18.00
Na zajęciach dzieci muszą mieć ze sobą:
- stój sportowy,
- obuwie sportowe na zmianę,
- picie (najlepiej wodę),